
Арматура у Львові від виробника
Для армування конструкцій та виробів із залізобетону використовується металевий пруток, який називається арматура. Основним її завданням є амортизація без деформації при короткочасному навантаженні. Металопрокат надає жорсткості конструкції, розсіюючи динамічну напругу та статичне навантаження, що впливає на бетонні моноліти.
У продажу, в нашому інтернет-магазині, представлений широкий асортимент будівельної арматури. Тут ви можете купити арматуру для армування бетонних виробів, каркасів, покриттів, стяжки, виготовлення металовиробів. Ціна арматури залежить від товщини та обраного профілю.
Сталева арматура в першу чергу - це будматеріал для посилення бетону, який відрізняється малою опірністю навантаженням на розтяг. Використання металевих прутів дозволяє збільшити тріщиностійкість конструкції та знизити ймовірність її прогину. При виробництві сталевої продукції використовуються сплави СТ3ПС, СТ3СП, СТ3КП, 25Г2С, 35ГС, 32Г2Рп, а композитної полімерної - смоли та наповнювачі зі скло-, базальто-, вугле- та арамідного волокна.
Область застосування залежить від діаметра арматури, маси, стійкості до різних навантажень - ступеня опору на розтяг, межі плинності та ін. Тонкі прутки використовуються при виготовленні сіток, металовиробів, кованих виробів. Товстіші стрижні застосовуються при монтажі, посиленні не напружених конструкцій у малоповерховому будівництві. Найміцніші та стійкі рифлені прути купують для армування несучих стін, фундаментів, підлог, перекриттів.
Застосування арматури:
Металеві каркаси та сітки, для зміцнення різного роду споруд та конструкцій;
Армування залізобетонних балок при будівництві естакад та мостів;
Для будівельних об'єктів середнього масштабу стіни, фундаменти, перекриття;
За способами застосування та видами виготовлення арматура також поділяється на три групи:
Стрижнева – виготовляється методом прокату.
Дротова – створювана холодною протяжкою стрижнів.
Канатна.
Арматура активно застосовується в різного роду залізобетонних конструкціях, а саме:
Робоча. Вид, який приймає на себе основні навантаження, наприклад, деформацію плит перекриття під власною вагою або зовнішніми впливами, називають робочою. Діаметр її підбирається в залежності від розміру бетонної конструкції і, як правило, становить від 10 до 40 мм, хоча при будуванні чогось особливо масивного, скажімо, яких-небудь гребель або подібного до них, що витримує величезні навантаження, діаметр буває і більше. Найчастіше для капітального будівництва використовується арматура діаметром 12 мм.
Розподільча. Поздовжні прути робочої арматури найкраще зв'язати між собою в щось ціле, щоб розподілити навантаження рівномірно, і арматуру, яка несе саме цю функцію, називають розподільчою. Як правило, така арматура є 10 або 6 міліметрів у діаметрі, тобто трохи тонша за робочу. Розподільні прути розташовуються поперек робочих і в місцях перетину з'єднуються між собою зварюванням або просто скручуються дротом, утворюючи жорсткий каркас.
Таким чином, відбувається не тільки рівномірний розподіл навантаження, але й фіксація прутів, що не дає їм зміщуватися при бетонуванні.Сам каркас, що отримується з арматури, також можна розділити на два типи.
Плоский каркас - один ряд робочої арматури, скріплений поперечними розподільчими прутами. Свого роду плоска, двовимірна мережа. Це основа більшості залізобетонних конструкцій, і, як правило, при невеликій товщині плити такого каркасу більш ніж достатньо.
Просторовий каркас – це кілька пласких каркасів, розташованих паралельно один до одного і скріплених між собою. Така тривимірна конструкція застосовується, коли бетонна плита має значну товщину і одного ряду арматури недостатньо.
Монтажна. У тих випадках, коли призначення арматури не опір навантаженням або їх розподіл, а фіксація деяких елементів у потрібному положенні, наприклад, правильне розташування робочої арматури перед заливкою бетоном, фіксація хомутів або кріплення опалубки, така арматура називається монтажною, вона не несе серйозних навантажень і тому її діаметр зазвичай не перевищує 7-9 міліметрів.
Де купити арматуру у Львові
Оформіть замовлення на нашому сайті. Ми оперативно підготуємо товар до відправлення. Ви можете забрати замовлення на складі або скористатися послугою доставки. Наші фахівці з радістю допоможуть розібратися у питаннях вибору та застосування будь-якого металопрокату.
Доставка арматури відбувається відразу після узгодження деталей з клієнтом у будь-який регіон України. Можливий самовивіз зі складу у Львові.
Види та класифікація металопрокату
Металопрокат - це вироби різної форми зі сталі та інших сплавів, чи чистих металів. Залежно від типу продукції, виготовлення проводиться методом холодної, або гарячої прокатки на спеціальних станках.
Кількість видів металопрокату просто вражає. Він використовується у машинобудуванні, суднобудуванні, будівельній галузі. Без нього неможливий монтаж складних будівельних конструкцій; від радіовеж до монолітних будинків, виготовлення складного виробничого обладнання.
Металопрокат може використовуватися як заготовка для виготовлення різних деталей, або інших типів прокату. Які види бувають, чим відрізняються, де використовуються?Розкажемо нижче.
Класифікація металопрокату
Металопрокат поділяють на кілька видів за такими ознаками:
виходячи з особливостей виробництва: гарячекатаний (прокатка при температурі вище температури рекристалізації), холоднокатаний (при t нижче рекристалізації).;
по сплаву: буває чорним (чавун і вуглецеві сталі), кольоровим (алюміній, мідь, титан, нікель, кадмій, олово та інші метали), нержавіючий (з нержавіючих сталей з легуючими металами: хромом, нікелем, марганцем та ін.);
за методом обробки поверхні: шліфований, матовий, дзеркальний, калібрований.
За типом готових виробів бувають такі види металопрокату:
листовий: листова сталь, товстолистовий прокат (товщина від 2 мм), стрічка та інші
сортовий - виготовляється на сортових верстатах, різні види відрізняються формою перерізу: арматура, коло, шестигранник, смуга, квадрат, дріт та ін;
фасонний – має складну форму профілю: швелер, куточок, рейка;
трубопрокат: зварені, холоднотягнуті, гарячекатані труби з прямокутним, круглим або овальним перетином.
Види металопрокату
Для задоволення потреб різних галузей промисловості металургійні комбінати випускають різні види металопрокату. Кожен тип має свої особливості та сферу застосування.
Труба
Випускається із прямокутним, квадратним, круглим перетином. Виготовляється з інших типів металопрокату: зварена з листової сталі, холодно та гарячекатана зі сталевого кола.
Смуга
Виготовляється згідно з ДСТУ 103-76, чи ДСТУ 103-2006 з різних типів сталі, у тому числі конструкційної, пружинної. Є сталевою пластиною з прямокутним перетином. Може використовуватися для сталевого листа, ресор, різних деталей. Застосовується у будівельній сфері.
Арматура
Сортовий металопрокат у вигляді прутка з ребристою поверхнею. Переважно використовується для армування залізобетонних виробів та монолітних будівель, а також при будівництві металоконструкцій. Зазвичай виготовляється з низьколегованої або вуглецевої сталі. Асортимент арматури, що є в наявності, можна переглянути тут.
Куток
Виготовляється у вигляді металевої пластини, зігнутої вздовж. Використовуються в будівництві при монтажі залізобетонних перемичок, з'єднання виробів з дерева, металу, машинобудуванні при виготовленні великогабаритної техніки, вагонобудуванні, автомобілебудуванні.
Квадрат
Один із видів сортового прокату. Випускається у формі прутків з квадратним перетином зі сталевої швидкорізальної, нержавіючої сталі, кольорових металів. Використовується в художньому куванні, та слугує основою при виготовленні різального інструменту, різних деталей: штовхачів, втулок, шпинделів. Застосовується як заготівля при виробництві сортового та фасонного прокату.
Коло
Найбільш затребуваний тип металопрокату. Випускається у вигляді прутків з круглим перерізом методом гарячої та холодної прокатки. Використовується як заготовки при виробництві безшовних труб, втулок, деталей, валів, кріпильних виробів.
Шестигранник
Пруток із перетином у формі правильного шестигранника. Використовується як заготівля для деталей, болтів, гайок, шпильок та інших.
Швелер
Це один із видів фасонного прокату. У поперечному перерізі профіль має П-подібну форму. Виготовляється методом гарячої прокатки із сталевих злитків або гнутий (має заокруглений кут) із сталевої смуги. Випускається кілька типів: з паралельним розташуванням полиць та з невеликим кутом між ними (не більше 10%).
Витримує високі поперечні, поздовжні навантаження. Використовується для спорудження металоконструкцій, анкерних стовпів, для армування залізобетону, в машинобудуванні.
Балка
Фасонний прокат з поперечним перерізом у формі літери «Н». Завдяки такому виду має високу жорсткість і несучу здатність при зниженні маси. Найчастіше використовується в будівництві при монтажі перекриттів, як опорні елементи. Зазвичай випускається з вуглецевої та низьколегованої сталі.
Рейка
Це різновид сталевої балки. Від неї рейка відрізняється формою профілю. Спроектована так, щоб забезпечити надійну опору для складів, що пересуваються. Використовується для будівництва залізничних магістралей, шляхів територією виробничих підприємств.
Лист
Один із найбільш використовуваних видів металопрокату. Поставляється змотаним у рулони, або у вигляді порізаних відрізків.
Сталевий лист використовується у виготовленні елементів кузовів легкового, вантажного транспорту, спецтехніки, під час виготовлення корпусів радіоелектронної апаратури, виробничого устаткування. Є основою для виготовлення інших видів листового металлопроката:
металочерепиці та профнастилу;
рифленого листа (на поверхні має спеціальні насічки);
перфорованого просічно-витяжного листа.
Листи металопрокату використовуються у будівництві для спорудження огороджувальних та покрівельних конструкцій, виготовлення переходів та ін.
Купити металопрокат у Львові можна в нашому інтернет-магазині. Ми доставляємо будівельні матеріали у будь-який регіон України. Також доступна послуга самовивезення.