Як правильно обрати клейову суміш для газобетонних блоків: корисні поради - Гуртівня будівельних матеріалів у Львові

Як правильно обрати клейову суміш для газобетонних блоків: корисні поради

Легкі за масою, прості в укладці, газобетонні блоки Львів сьогодні є гарною альтернативою традиційній цеглі. Саме тому вони активно використовуються у секторі приватного будівництва. Такі блоки укладають на спеціальну клейову суміш, завдяки чому отримують невеличкий міцний шов.

Існує декілька видів клейових сумішей, кожному з яких притаманні певні властивості. Спробуємо розібратися, які з них підходять для отримання надійного з’єднання газобетонних блоків.

Основні критерії вибору

Оптимальний варіант – якщо Вам пощастило скористатися акційною пропозицією від продавця. Це коли якісні газоблоки, ціна яких доволі доступна, доповнюються приємним подарунком (відповідною клейовою сумішшю). Але можна придбати клей і окремо.

Ось головні критерії, за якими потрібно оцінити клейову суміш:

 1. Цільове призначення. На кожній упаковці матеріалу виробники вказують, для скріплення якого типу блоків призначено суміш.
 2. Номінальний вихід, тобто скільки готового розчину витрачається на квадратний метр. Середні показники складають близько 3-4 кг. Але це також залежить від погодних умов, шорсткості поверхні цеглин та майстерності робочих, що виконують кладку газоблоків. Тож Ви не прогадаєте, якщо купуватимете клейову суміш з невеличким запасом (близько 10-15 %).
 3. Експерти радять купувати весь запас клейової суміші одразу, за один прийом. Не можна виганяти половину будинку, використовуючи розчин одної марки, а потім добудовувати другу половину з сумішшю від іншого виробника.

Варто знати: якщо Ви новачок у будівництві, і Вам складно одразу підібрати необхідну суміш, можна скористатися одним з універсальних розчинів. Вони доступні за ціною і досить міцні. Але слід враховувати поточний сезон, адже такі матеріали поділяються на зимові та літні.

На що звертати увагу покупцям?

Зазвичай розміри та ціна цеглини не впливають на підбір клейової суміші. Обираючи клей, потрібно звернути особливу увагу на такі моменти:

 • Як довго приготована (розведена) суміш зберігає свої властивості? Через який проміжок часу вона почне застигати? В середньому строк застигання складає біля 3 годин. Отже, не потрібно розводити одразу весь пакунок: краще поділити його на невеличкі порції та використовувати поступово.
 • Чи можна скорегувати розташування блоків один щодо іншого? Навіть якщо Ви поклали тонкий шар клею, він почне схоплюватися через 15-20 хвилин, і зсунути потім блоки буде проблемою.
 • Який об’єм рідини потрібен для розведення, із розрахунку на 1 кг сухого продукту? В середньому це 200-250 мл чистої води.
 • Якою є рекомендована товщина клейового шару? Якщо це 2-3 мм, то дуже гарно, а 8 мм вже може виявитися забагато.
 • Якими є показники міцності зчеплення та міцності на стискування? В середньому повинно бути 0,5 мПа та більше, і 8 мПа відповідно. Ці цифри можна також уточнити при покупці суміші, вивчивши упаковку матеріалу.

Тонкощі приготування

Щоб приготувати клейову суміш для кладки газоблоків, Вам знадобляться:

 • Правильно підібраний у нашому інтернет-магазині сухий клей.
 • Пуста ємкість для розведення матеріалу.
 • Чиста вода у потрібному обсязі.
 • Будівельний міксер або дриль зі спеціальною насадкою. Перемішувати вручну густу суміш, щоб уникнути грудочок, важко, але цей процес можна автоматизувати.
 • Чисті газобетонні блоки (без пилу, бруду або залишків будівельного сміття).
 • Пристосування для нанесення (шпатель, мастерок тощо). Правильний інструмент допомагає рівніше класти шар клею, та знижує його витрати.

Що важливо: сухий продукт засипають у приготовану воду, а не навпаки. Якщо Ви розгорнули будівництво взимку, використовуйте морозостійку суміш (вона не біла, а сіра за кольором).