Як зробити зовнішнє утеплення стін пінопластом?

Як зробити зовнішнє утеплення стін пінопластом?

утеплення будинку пінопластом

Якщо вам необхідно утеплити приміщення, варто звернути увагу на такий матеріал, як пінопласт. Він відрізняється прекрасними експлуатаційними характеристиками і добре акумулює тепло всередині будівлі. Крім того, такий матеріал коштує недорого і не вимагає особливих навичок для установки.

підготовка стін для утеплення пінопластомПерший етап полягає в підготовці стін, куди буде прокладатися утеплювач. Їх поверхні повинні бути очищені від всіляких забруднень, плям і нальоту. Після цього стіни необхідно зробити максимально рівними і гладкими шляхом забивання щілин і тріщин. Потім вам буде потрібно грунтовка глибокого проникнення, якій обробляється вся поверхня стін. Цей етап є дуже важливим, тому що грунтовка забезпечує краще зчеплення матеріалів.

Технологія утеплення пінопластом

Після того, як ви дочекалися повного висихання поверхонь, вам буде потрібно зафіксувати на них стартові профілі. Ці елементи служать для скріплення листів пінопласту. Відсутність профілів може привести до того, що матеріал буде сповзати, і вся конструкція не буде триматися. Щоб закріпити профілі, можна використовувати дюбелі. Якщо мова йде про дерев’яних стінах, можна скористатися саморізами.

Наступний крок полягає в тому, що вам потрібно буде наклеїти листи пінопласту. Важливо відзначити, що клею вам знадобитися багато, так як його не треба шкодувати (спосіб точкового наклеювання в даному випадку не підходить). Якщо ви будете використовувати цей метод, створюється ризик виникнення порожнин між панелями і стінами.

нанесення клею

Клейовий склад повинен бути нанесений не тільки на листи пінопласту, але і на поверхню стін. Крім того, стики між листами також повинні бути оброблені за допомогою клею. Речовина необхідно наносити шпателем. Також вам буде потрібно ніж, щоб розрізати пінопласт на листи потрібного розміру, і волосінь, щоб упевнитися в тому, що ряди приклеюються ідеально рівно. Починати установку листів пінопласту рекомендується з нижньої частини стіни.

Фінальний етап утеплення фасаду будинка

Коли все листи будуть наклеєні, необхідно залишити поверхню в спокої на 72 години. Цей час піде на висихання клею. Після цього періоду вам буде потрібно здійснити додаткову фіксацію утеплювача, використовуючи дюбелі. Це необхідно для того, щоб конструкція вийшла більш міцною, так як поверх утеплювача будуть проводитися оздоблювальні роботи.

армуюча сітка на пінопласт

На фінальному етапі листи пінопласту покриваються ґрунтовкою і штукатуркою. У штукатурці повинна бути втоплена скловолоконна сітка. Щоб захистити кути конструкції, необхідно прикріпити туди армовані куточки. Після цього поверхня обробляється клеєм і декоративною штукатуркою.